Kystkulturuka

Langesundsfjorden Kystlag har arrangert Kystkulturuka siden 2003. Kystkulturuka er en del av Skagerakfestivalene i Langesund. Det anbefales på det varmeste å ta en tur! Her blir det masse interessant å se og gjøre, både for voksne og barn.

2025 er friluftslivets år og i samarbeid med Bamble Turlag har vi aktiviteter for å markere dette.

Kystkulturukaprogram 2025

Friluftsliv ved kysten
Søndag 15. juni Fyrets dag på Langøya. Her blir det åpne bygninger, fiskekonkurranse for barn, vandring gjennom tid og historie med Gea Norvegica Geopark
Tirsdag 17. juni Kystkulturkveld på Halen gård. Hva er frilutsliv? Vi ser på ulike muligheter, kystledprosjekter og lavterskeltilbud til store og små.
Onsdag 18. juni Friluftsliv ved kysten i praksis for deg som er ny i Norge. Båttur til Langøya og vandring til Langøytangen fyr. I samarbeid med Introduksjonsprogrammet NAV Bamble (Ny i Norge).
Torsdag 19. juni Vise- og allsangkveld i Båtbyggeriet på Langøya. Langesundsfjorden kystlags egen sanggruppe, St. Helena, leder an med ramsalte viser og sanger.
Lørdag 21. juni Kystkulturdagen i Cudriosgate i Langesund. Åpne samlinger, mange tilbud til barna, kafe og underholdning. Langesundsfjorden kystlag i samarbeid med Bygningsvern Telemark demonstrerer tradisjonelt håndverk og arrangerer kurs.

 

Søndag 22. juni Bygningsvern fortsetter med kurs og åpne foredrag

 

Disse dagene trenger vi «alle mann på dekk». Vi behøver mannskap til alt fra å rigge telt og bære stoler til å steke vafler, koke kaffe og betjene kaféene våre.

Vi håper dere vil sette av dagene og bli med, både som dugnadshjelp og som deltagere i arrangementene. Bli med, selv om du ikke er så aktiv i Kystlaget ellers i året! Dette er både gøy og en fin måte å bli bedre kjent med Kystlagets aktiviteter og laget smedlemmer.

Comments are closed.